CBU Marka Medikal

DentapressA Monofaz – A Tipi Monofaz Silikon Ölçü Maddesi

dentapressA monofaz
 • Kullanım talimatı: DentapressA-Monofaz  otomatik karışan, ilave silikon bazlı orta akışkan kıvamlı bir ölçü maddesidir.

  Endikasyon: Kuron, köprü, inlay ve onlayler için tek aşamalı veya düzeltme ölçüleri. Fonksiyon ve besleme ölçüleri, İmplant veya transfer ölçüleri

  Ölçü kaşığı ve adesiv: DentapressA-monofaz ile deliksiz metal veya plastik ölçü kaşıkları kullanılmalıdır. Kaşık seçiminde, kaşık kenarı ile diş arasında yeterli mesafe olmasına dikkat etmelidir. Deliksiz ölçü kaşığı kullanıldığında, SeDenta DentapressA-Monofaz ın kaşığa yapışmasını sağlamak için, DentapressA Monofaz kaşığa yüklenmeden önce ince bir tabaka kaşık adesivi kullanılmalıdır ve ortalama 3 dakika beklenmelidir.

 • Kartuşun hazırlanması: Kartuşun kapağı alınıp yerine karıştırma ucu  takılmadan önce, karıştırma tabancası sıkılarak  nohut büyüklüğündeki bir miktar ölçü maddesi dışarı alınarak tüpün ucundaki baz ve katalizör ölçü maddesinin seviyesi eşitlenir. Daha sonra karıştırma ucu takılır. Böylece kartuş kullanıma hazırdır. Ağıza direkt ve hassas uygulama için ilave “İntra Oral Uçlar” öngörülmüştür. Kartuşu bir daha kendi kapağı ile kapatmayınız. Kullanılmış karıştırma ucu, bir sonraki kullanıma dek kapak işlevi görür. Aksi halde kontaminasyon tehlikesi veya istenmeyen sertleşme bozuklukları olabilir.                                                                                    

  Kullanım Şekli DentapressA-Monofaz  ile doldurulmuş ölçü kaşığı doğrudan ağıza uygulanır. Ölçü kaşığı bu pozisyonda, ölçü maddesi serleşinceye kadar, yaklaşık 2 dk. kadar tutulur. Ağızdan aldıktan sonra iyice temizlenir ve akan suda yıkanır. Ölçü, alçı model hazırlanması esnasında hava kabarcıklarından kaçınmak için iyice kurutulur.   

  Düzeltme ölçüsü:  ölçü’ de eksik veya hatalı kısımlar  varsa düzeltme ölçüsü alınabilir. Düzeltme ölçüsü almadan önce ölçü iyice kurutulmalı ve üzerinde fazla ölçü maddesinin kaçış kanalları açılmalıdır. DentapressA-Monofaz ölçü içine düzeltme maddesi olarak sıkılır. Doldurulmuş ölçü, yine maddenin verilen sertleşme süresi kadar bekletilir. İki ölçünün birbirine iyice yapışması için iki işlem arasında 30 dk’dan fazla süre geçmemelidir.

  Dezenfeksiyon: Ölçü normal ticari maddelerle dezenfekte edilebilir.  Lütfen, kullanılan dezenfektanın ilave silikon maddelerinde kullanıma uygun olmasına dikkat ediniz. %2 glutaraldehid kullanımı önerilir. Ölçünün dezenfektan içerisinde bekleme süresi 10-15 dk’dır. Sonra akan suda 15 sn. yıkayınız. Ölçüyü normal oda sıcaklığında saklayın (15-25 °C) ve ağızdan aldıktan 30 dk. içerisinde alçı modeli hazırlayınız.

  Galvanoplasti: Tüm ölçüler bakır ve gümüşle kaplanabilir.

  Model hazırlama: Ölçü maddesi piyasada satılan alçılarla uyumludur. Model hazırlama için Tip 4 model alçısı önerilir.

  Lütfen dikkat: Kondansasyon silikonu veya polieter ölçü maddeleriyle beraber kullanmayın. Ölçünün organik eriyikler veya bunları içeren maddelerle temas etmesini engelleyin, zira bunlar ölçünün bozulmasına veya uyumsuz olmasına yol açabilirler. Bazı kişilerde allerjik reaksiyon gösterebilirler.

  Teknik Veriler: Çalışma süresi (karıştırma başından itibaren) 1:30 dk.

  Önerilen ağızda   tutma süresi: 2:30 dk.

  Basınç altında şekil değiştirme : % 2.2-2.9 .                                                                                            Şekil değiştirme kalıntısı: % 0.45. 

  Shora A-sertlik derecesi : 60. (24h sonra)   

  Bileşimi: Vinilpolisiloksan (VPS), silisyum dioksit, platin katalizörü, tensitler, az miktarda stabilizatörler ve ek maddeler.

  Sınıflandırma: DIN EN İSO 4823:2000,Tip.2 Orta yoğunluk.

  Saklama: Oda sıcaklığında saklayınız (15-25 °C). Son kullanma tarihinden sonra kullanmayınız.

  Garanti: SeDenta Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. bu ürünün malzeme ve imalat hataları taşımadığını garanti eder. SeDenta Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti ürünün satılabilirliği veya özel bir kullanım amacına uygunluğu konusunda sorumluluk almaz. Ürünün kullanım amacına uygun ve doğru kullanım konusundaki sorumluluk kullanıcıya aittir. Garanti süresi içindeki herhangi bir zararla ilgili olarak SeDenta Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti’ nin sorumluluğu sadece ilgili ürünü onarmak veya değiştirmekten ibarettir.

  Sorumluluk Kısıtlaması: Bu ürünün kullanımıyla ilgili olarak, direkt , indirekt, özel veya herhangi bir zarar konusunda  SeDenta Sağlık Hizmetleri Ltd.Şti’ nin hiçbir sorumluluğu yoktur.

  ÇOCUKLARIN ULAŞAMAYACAĞI YERDE SAKLAYINIZ.

  SADECE DİŞ HEKİMLERİNİN KULLANIMI İÇİNDİR.

  SeDenta Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti için Almanya’da üretilmiştir.