CBU Marka Medikal

DentapressA Medium

dentapressA medium
 • Kullanım talimatı : Tek ve Çift ölçü tekniği için çabuk sertleşen hidrofilik  az akışkan ( düzeltme ) 2.ölçü maddesi. DentapressA  Medium, az akışkan viskositesi olan ilave  silikon bazlı bir polivinil düzeltme ölçü maddesidir. Atomix kartuşla, kabarcık olmadan direkt dişe veya ölçü kaşığına uygulanabilir. DentapressA  Medium Super Hydro,  tiksotrofiktir yani kaşıkta serbestken akmadan durur ve basınçla yer değiştirir .Ürün, özellikle hidrofilik nitelikler gösterdiği için  subgingival bölgede veya ıslak yüzeylerde optimal örtüş sağlayarak kesin ölçü alınmasını mümkün kılar.

  DentapressA  Medium, çok yönlü kullanımı olan bir ölçü maddesidir.

 • Endikasyon: Kuron, köprü, inlay, bölümlü ve tam protez ölçüleri için tek fazlı ölçü maddesi. Ayrıca besleme maddesi ölçüsü, fonksiyon ölçüleri ve protez tamiri ile bakır halka ölçüsü için de kullanılır.

  Kartuşun hazırlanması: Kartuşun kapağı alınıp yerine karıştırma ucu takılmadan önce, karıştırma tabancası sıkılarak nohut büyüklüğündeki bir miktar ölçü maddesinin dışarı alınması sağlanır. Tüpün ucundaki baz ve katalizör ölçü maddesinin seviyesi eşitlenir. Daha sonra karıştırma ucu takılır. Böylece kartuş kullanıma hazırdır. Ağıza direkt ve hassas uygulama için ilave “İntra Oral Uçlar” öngörülmüştür. Kartuşu bir daha kendi kapağı ile kapatmayınız.  Kullanılmış karıştırma ucu, bir sonraki kullanıma dek kapak işlevi görür. Aksi halde kontaminasyon tehlikesi veya istenmeyen sertleşme bozuklukları olabilir.                                                                                                                       

  Kullanım Şekli: Otomatik karışan madde ölçü kaşığı içerisindeki putty materyaline ve direkt ağıza uygulanır. Ölçü kaşığı ağıza 1dk 30 sn. İçerisinde yerleştirilmeli ve en az 2 dk. ağızda kalmalıdır.

  Dezenfeksiyon: Maddelerinde kullanıma uygun olmasına dikkat ediniz. %2 glutaraldehid kullanımı önerilir. Ölçünün dezenfektan içerisinde bekleme süresi 10-15 dk’dır. Sonra akan suda 15 sn. yıkayınız. Ölçüyü normal oda sıcaklığında saklayın (15-25 °C) ve ağızdan aldıktan 30 dk içerisinde alçı modeli hazırlayınız.

  Galvanoplasti: Tüm ölçüler bakır ve gümüşle kaplanabilir.

  Model hazırlama: Ölçü maddesi piyasada satılan alçılarla uyumludur. Model hazırlama için Tip 4 model alçısı önerilir.

  Sınıflandırma: DentapressA Medium, DİN EN İSO 4823’e (2001) uygun, Tip 3’tür (akışkan)

  Saklama: 25 °C üzerinde saklamayınız. Kullanım tarihi geçtikten sonra kullanmayınız.

  DİKKAT: Kapağı ve ölçü kaşığını karıştırmayın. Standard ölçü maddeleriyle (C silikonlarla) kullanmayın.

  Garanti: SeDenta Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. bu ürünün malzeme ve imalat hataları taşımadığını garanti eder. SeDenta Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti ürünün satılabilirliği veya özel bir kullanım amacına uygunluğu konusunda sorumluluk almaz. Ürünün kullanım amacına uygun ve doğru kullanım konusundaki sorumluluk kullanıcıya aittir. Garanti süresi içindeki herhangi bir zararla ilgili olarak SeDenta Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti’ nin sorumluluğu sadece ilgili ürünü onarmak veya değiştirmekten ibarettir.

  Sorumluluk Kısıtlaması: Bu ürünün kullanımıyla ilgili olarak, direkt, indirekt, özel veya herhangi bir zarar konusunda SeDenta Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. nin hiçbir sorumluluğu yoktur.

  ÇOCUKLARIN ULAŞAMAYACAĞI YERDE SAKLAYINIZ.

  SADECE DİŞ HEKİMLERİNİN KULLANIMI İÇİNDİR.P.LSuperior Dental Materials GmbH firması,22607 Hamburg Almanya tarafından, SeDenta Sağlık Hizmetleri Ltd.Şti için üretilmiştir.