CBU Marka Medikal

DentapressA Light

DentapressA Light
 • Kullanım talimatı : Çift ölçü tekniği için çabuk sertleşen hidrofilik , akışkan kıvamlı düzeltme ölçü maddesidir. Bu özellik, subgingival bölgede veya diğer nemli ortamlarda fevkalade ölçü alınmasını sağlar. Viskositesi düşük olmasına rağmen, ilave silikon bazlı bir putty ölçü maddesi ile beraber kullanıldığında akmaz. Otomatik karışımlı kartuşlarla dişe veya ölçü kaşığına kabarcık olmadan uygulanabilir.DentapressA Light, tiksotrofiktir. Yani ölçü kaşığında akmadan durur. Ancak basınçla kolayca yer değiştirir
 • Endikasyon: Kuron, köprü, inley ve onley ölçüleri. Fonksiyon ve besleme ölçüleri, İmplant veya transfer ölçüleri

  Kartuşun hazırlanması: Kartuşun kapağı alınıp yerine karıştırma ucu takılmadan önce, karıştırma tabancası sıkılarak nohut büyüklüğündeki bir miktar ölçü maddesinin dışarı alınması sağlanır. Tüpün ucundaki baz ve katalizör ölçü maddesinin seviyesi eşitlenir. Daha sonra karıştırma ucu takılır. Böylece kartuş kullanıma hazırdır. Ağıza direkt ve hassas uygulama için ilave “İntra Oral Uçlar” öngörülmüştür. Kartuşu bir daha kendi kapağı ile kapatmayınız.  Kullanılmış karıştırma ucu, bir sonraki kullanıma dek kapak işlevi görür. Aksi halde kontaminasyon tehlikesi veya istenmeyen sertleşme bozuklukları olabilir.                                                                                                                      

  Kullanım Şekli: Otomatik karışan madde ölçü kaşığı içerisindeki putty materyaline ve direkt ağıza uygulanır. Ölçü kaşığı ağıza 1dk 30 sn. İçerisinde yerleştirilmeli ve en az 2 dk. ağızda kalmalıdır.

  Dezenfeksiyon: Ölçü normal ticari maddelerle dezenfekte edilebilir.  Lütfen, kullanılan dezenfektanın ilave silikon maddelerinde kullanıma uygun olmasına dikkat ediniz. %2 glutaraldehid kullanımı önerilir. Ölçünün dezenfektan içerisinde bekleme süresi 10-15 dk’dır. Sonra akan suda 15 sn. yıkayınız. Ölçüyü normal oda sıcaklığında saklayın (15-25 °C) ve ağızdan aldıktan 30 dk içerisinde alçı modeli hazırlayınız.

  Galvanoplasti: Tüm ölçüler bakır ve gümüşle kaplanabilir.

  Model hazırlama: Ölçü maddesi piyasada satılan alçılarla uyumludur. Model hazırlama için Tip 4 model alçısı önerilir.

  DİKKAT Kondansasyon silikonu veya polieter ölçü maddeleriyle beraber kullanmayın. Ölçünün organik eriyikler veya bunları içeren maddelerle temas etmesini engelleyin, zira bunlar ölçünün bozulmasına veya uyumsuz olmasına yol açabilirler. Bazı kişilerde alerjik reaksiyon gösterebilirler.

  Sınıflandırma: DentapressA  Light, DİN EN İSO 4823’e (2001) uygun, Tip 3’tür (akışkan)

  Saklama: 25 °C üzerinde saklamayınız. Kullanım tarihi geçtikten sonra kullanmayınız.

  DİKKAT: Kapağı ve ölçü kaşığını karıştırmayın. Standard ölçü maddeleriyle (C silikonlarla) kullanmayınız.

  Garanti: SeDenta Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. bu ürünün malzeme ve imalat hataları taşımadığını garanti eder. SeDenta Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti ürünün satılabilirliği veya özel bir kullanım amacına uygunluğu konusunda sorumluluk almaz. Ürünün kullanım amacına uygun ve doğru kullanım konusundaki sorumluluk kullanıcıya aittir. Garanti süresi içindeki herhangi bir zararla ilgili olarak SeDenta Sağlık Hizmetleri Ltd.Şti’ nin sorumluluğu sadece ilgili ürünü onarmak veya değiştirmekten ibarettir.

  Sorumluluk Kısıtlaması: Bu ürünün kullanımıyla ilgili olarak, direkt, indirekt,özel veya herhangi bir zarar konusunda  SeDenta Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti’ nin hiçbir sorumluluğu yoktur.

  ÇOCUKLARIN ULAŞAMAYACAĞI YERDE SAKLAYINIZ. SADECE DİŞ HEKİMLERİNİN KULLANIMI İÇİNDİR.

  SeDenta Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti için Almanya’da üretilmiştir.