CBU Marka Medikal

DentapressA Putty A Tipi Silikon Ölçü

dentapressa putty slikon
 • Kullanım talimatı: Çift ölçü tekniği için çabuk sertleşen yoğun kıvamlı 1.ölçü maddesi. DentapressA Putty, DentapressALight ve DentapressA Medium  Super Hydro ile beraber çift ölçü tekniği için 1.ölçü maddesi olarak kullanılır. DentapressAPutty, ilave silikon esaslı, yoğurulabilen mükemmel bir ölçü maddesidir. Karıştırması kolay olup, yapışmaz.
 • Kullanım şekli: Delikli ya da deliksiz metal veya plastik kaşıklar kullanılabilir. DentapressAPutty’nin kaşığa yapışmasını sağlamak için, kaşık ince bir tabaka Silikon-Adesiv ile örtülmelidir. Adesiv’i 3 dk. kurumaya bırakınız. Eşit miktarda putty baz ve katalizör maddesini özel kaşıkla alınız (koyu renkli kaşık baz, açık renkli kaşık katalizör içindir). İki maddeyi en az 30 sn., homojen bir renk elde edene dek yoğurunuz. Yoğurulmuş maddeyi kaşığa yerleştirin ve karıştırma başladıktan sonra 60 sn. içerisinde ölçü alma işlemine başlayınız. Ağızda en az 2 dk. sertleşmesini bekleyiniz.

  Dezenfeksiyon: Ölçü normal ticari maddelerle dezenfekte edilebilir.  Lütfen, kullanılan dezenfektanın ilave silikon maddelerinde kullanıma uygun olmasına dikkat ediniz. %2 glutaraldehid kullanımı önerilir. Ölçünün dezenfektan içerisinde bekleme süresi 10-15 dk. dır. Sonra akan suda 15 sn. yıkayınız. Ölçüyü normal oda sıcaklığında saklayın (15-25 °C) ve ağızdan aldıktan 30 dk. içerisinde alçı modeli hazırlayınız.

  Galvanoplasti: Tüm ölçüler bakır ve gümüşle kaplanabilir.

  Model hazırlama: Ölçü normal oda sıcaklığında saklanmalıdır. (maks. 25 °C). Ölçü, ağızdan aldıktan en az 30 dk. sonra dökümde kullanılabilir. Bunun dışında süre açısından bir kısıtlama yoktur.

  Sınıflandırma: DentapressAPutty , DIN ISO 4823 (2001) Tip (0) normuna uygundur.                                                                                                                               

  Saklama: 25 °C üzerinde saklamayınız. Kullanım tarihi geçtikten sonra kullanmayınız.

  DİKKAT: Kapağı ve ölçü kaşığını karıştırmayın. Standard ölçü maddeleriyle (C silikonlarla) kullanmayın. Latex eldiven kullanmayın, çünkü latex, temas sonucu polivinillerle etkileşime girip ölçüyü bozabilirler.

  Garanti: SeDenta Sağlık Hizmetleri Ltd.Şti. bu ürünün malzeme ve imalat hataları taşımadığını garanti eder. SeDenta Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti ürünün satıla bilirliği veya özel bir kullanım amacına uygunluğu konusunda sorumluluk almaz. Ürünün kullanım amacına uygun ve doğru kullanım konusundaki sorumluluk kullanıcıya aittir. Garanti süresi içindeki herhangi bir zararla ilgili olarak SeDenta Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti’ nin sorumluluğu sadece ilgili ürünü onarmak veya değiştirmekten ibarettir.

  Sorumluluk Kısıtlaması: Bu ürünün kullanımıyla ilgili olarak, direkt, indirekt, özel veya herhangi bir zarar konusunda SeDenta Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti’ nin hiçbir sorumluluğu yoktur.

  ÇOCUKLARIN ULAŞAMAYACAĞI YERDE SAKLAYINIZ.

  SADECE DİŞ HEKİMLERİNİN KULLANIMI İÇİNDİR.SeDenta Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti için Almanya’da üretilmiştir.